
| Model: | UMH11N-13P |
|---|---|
| Product Category: | Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased |
| Manufacturer: | Micro Commercial Components (MCC) |
| Description: | Interface |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Bulk |
| RoHS Status: | |
Quantity
Price
Total Price
10000
$0.0600
$600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Micro Commercial Components (MCC) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | 2 NPN - Pre-Biased (Dual) |
| Power - Max | 150mW |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 500µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 5mA, 5V |
| Frequency - Transition | 250MHz |
| Resistor - Base (R1) | 10kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 10kOhms |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
