
| Model: | TSDP34156LL1 |
|---|---|
| Product Category: | Photo Detectors - Remote Receiver |
| Manufacturer: | Vishay Semiconductor - Opto Division |
| Description: | IR RECEIVER MOD |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Bulk |
| RoHS Status: | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay Semiconductor - Opto Division |
| Series | TSDP341 |
| Package | Bulk |
| Product Status | OBSOLETE |
| Sensing Distance | 21m |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Side View |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| B.P.F. Center Frequency | 57.6kHz |
| Current - Supply | 350 µA |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
