
| Model: | TPV708S-SO1R |
|---|---|
| Product Category: | Supervisors |
| Manufacturer: | 3PEAK |
| Description: | SUPERVISOR CIRC |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$0.7600
$0.7600
10
$0.6700
$6.7000
25
$0.6300
$15.7500
100
$0.5100
$51.0000
250
$0.4800
$120.0000
500
$0.4100
$205.0000
1000
$0.3200
$320.0000
4000
$0.2900
$1,160.0000
8000
$0.2700
$2,160.0000
12000
$0.2600
$3,120.0000
28000
$0.2500
$7,000.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3PEAK |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Type | Power Supply Monitor |
| Reset | Active High/Active Low |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Voltage - Threshold | 2.93V |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
