
| Model: | PE71S6526 |
|---|---|
| Product Category: | RF Switches |
| Manufacturer: | Pasternack |
| Description: | SPDT, IP64 Rate |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Retail Package |
| RoHS Status: | |
Quantity
Price
Total Price
1
$1,551.0000
$1,551.0000
5
$1,488.9600
$7,444.8000
10
$1,426.9200
$14,269.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Circuit | SPDT |
| RF Type | SATCOM |
| Operating Temperature | -54°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 11V ~ 13V |
| Insertion Loss | 0.3dB |
| Frequency Range | 0Hz ~ 26.5GHz |
| Topology | Absorptive |
| Test Frequency | 26.5GHz |
| Isolation | 80dB |
