
| Model: | PE20S0010 |
|---|---|
| Product Category: | RF Power Dividers/Splitters |
| Manufacturer: | Pasternack |
| Description: | 2 Way Broadband |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Retail Package |
| RoHS Status: | |
Quantity
Price
Total Price
1
$2,900.0000
$2,900.0000
5
$2,784.0000
$13,920.0000
10
$2,668.0000
$26,680.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 4.500" L x 3.000" W x 1.150" H (114.30mm x 76.20mm x 29.20mm) |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Specifications | Isolation (Min) 7.5dB, 5° Imbalance (Typ), 1.3 VSWR (Max) |
| Frequency | 800 MHz ~ 2.5 GHz |
