
| Model: | PE15A3505 |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Manufacturer: | Pasternack |
| Description: | 48 dB Gain, 1 W |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Retail Package |
| RoHS Status: | |
Quantity
Price
Total Price
1
$4,330.0000
$4,330.0000
5
$4,156.8000
$20,784.0000
10
$3,983.6000
$39,836.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 6GHz ~ 12GHz |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 11V ~ 15V |
| Gain | 48dB |
| Current - Supply | 1.35A |
| Noise Figure | 5dB |
| P1dB | 30dBm |
| Supplier Device Package | Module |
