
| Model: | MP3-25 |
|---|---|
| Product Category: | Solar Cells |
| Manufacturer: | PowerFilm Inc. |
| Description: | SOLAR CELL 90MW |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Bulk |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$5.0200
$5.0200
10
$4.2600
$42.6000
100
$3.6100
$361.0000
1000
$3.2100
$3,210.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PowerFilm Inc. |
| Series | Wireless Electronics |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cells |
| Size / Dimension | 4.488" L x 0.945" W x 0.009" H (114.00mm x 24.00mm x 0.22mm) |
| Voltage @ Pmpp | 3 V |
| Current @ Pmpp | 31 mA |
| Voltage - Open Circuit | 4.6 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 35 mA |
| Power (Watts) - Max | 90 mW |
