| Model: | MC100LVEL32DR2G |
|---|---|
| Product Category: | Counters, Dividers |
| Manufacturer: | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Description: | IC DIVIDER BY 2 |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$6.7100
$6.7100
10
$6.0600
$60.6000
25
$5.7800
$144.5000
100
$4.7900
$479.0000
250
$4.3700
$1,092.5000
500
$4.0900
$2,045.0000
1000
$3.6600
$3,660.0000
2500
$3.5200
$8,800.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | 100LVEL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Logic Type | Divide-by-2 |
| Reset | Asynchronous |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Trigger Type | Positive, Negative |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.8 V |
| Count Rate | 2.6 GHz |
| Number of Bits per Element | 1 |
