
| Model: | MAX8550ETI T |
|---|---|
| Product Category: | Special Purpose Regulators |
| Manufacturer: | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Description: | IC REG CTRLR DD |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
2500
$5.7200
$14,300.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Output | 1.8V, 2.5V, 0.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input | 2V ~ 28V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Controller, DDR |
| Supplier Device Package | 28-TQFN (5x5) |
