| Model: | MAX7490CEE T |
|---|---|
| Product Category: | Filters - Active |
| Manufacturer: | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Description: | IC FILTER 40KHZ |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
2500
$5.3000
$13,250.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Filter Type | Universal Switched Capacitor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Filters | 2 |
| Filter Order | 2nd |
| Frequency - Cutoff or Center | 40kHz |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
