
| Model: | MAX5439EUD T |
|---|---|
| Product Category: | Digital Potentiometers |
| Manufacturer: | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Description: | IC DGT POT 100K |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
2500
$6.8800
$17,200.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Tolerance | ±25% |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Volatile |
| Interface | SPI |
| Configuration | Potentiometer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps | 128 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V, ±5V ~ 15V |
| Taper | Linear |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 900 |
| Temperature Coefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Number of Circuits | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
