| Model: | HBDM60V600X-7 |
|---|---|
| Product Category: | Bipolar Transistor Arrays |
| Manufacturer: | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| Description: | FUNCTIONAL ARRA |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$0.4500
$0.4500
10
$0.3500
$3.5000
100
$0.2100
$21.0000
500
$0.2000
$100.0000
1000
$0.1300
$130.0000
3000
$0.1200
$360.0000
6000
$0.1200
$720.0000
9000
$0.1100
$990.0000
30000
$0.1000
$3,000.0000
75000
$0.1000
$7,500.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | 1 NPN, 1 PNP |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Power - Max | 200mW |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA, 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V, 80V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA, 50nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 250 @ 10mA, 1V / 100 @ 150mA, 10V |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
