
| Model: | CS4245K-CQZR |
|---|---|
| Product Category: | CODECS |
| Manufacturer: | Cirrus Logic |
| Description: | IC 24-BIT 192KH |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$9.4200
$9.4200
10
$8.5100
$85.1000
25
$8.1200
$203.0000
100
$7.0500
$705.0000
250
$6.7300
$1,682.5000
500
$6.1400
$3,070.0000
1000
$5.3400
$5,340.0000
2000
$5.1500
$10,300.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Cirrus Logic |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Stereo Audio |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Analog | 3.13V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 3.13V ~ 5.25V |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 104 / 104 |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 95 / 90 |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
