
| Model: | CC2520RHDT |
|---|---|
| Product Category: | RF Transceiver ICs |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Description: | IC RF TXRX+MCU |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$6.4900
$6.4900
10
$5.9500
$59.5000
25
$5.4100
$135.2500
100
$4.8700
$487.0000
250
$4.4600
$1,115.0000
500
$4.0600
$2,030.0000
750
$3.9200
$2,940.0000
1250
$3.6500
$4,562.5000
2500
$3.5200
$8,800.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Sensitivity | -98dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.4GHz |
| Memory Size | 768B RAM |
| Type | TxRx + MCU |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.8V |
| Power - Output | 5dBm |
| Protocol | Zigbee® |
| Current - Receiving | 18.5mA ~ 22.3mA |
| Data Rate (Max) | 250kbps |
| Current - Transmitting | 25.8mA ~ 33.6mA |
| Supplier Device Package | 28-VQFN (5x5) |
| GPIO | 6 |
| Modulation | DSSS, O-QPSK |
| RF Family/Standard | 802.15.4 |
| Serial Interfaces | SPI |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
