| Model: | BU27006MUC-ZTR |
|---|---|
| Product Category: | Color Sensors |
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Description: | DIGITAL 16BIT S |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$2.7900
$2.7900
10
$2.5000
$25.0000
25
$2.3600
$59.0000
100
$2.0100
$201.0000
250
$1.8900
$472.5000
500
$1.6500
$825.0000
1000
$1.3700
$1,370.0000
4000
$1.2700
$5,080.0000
8000
$1.2300
$9,840.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ROHM Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-UFQFN |
| Output | I2C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Current - Supply (Max) | 310µA @ 1.8V |
| Voltage - Supply | 1.7 V ~ 3.6 V |
