
| Model: | BAS-M-R0001-R-5.0 |
|---|---|
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Manufacturer: | Isabellenhütte |
| Description: | RESISTOR - BUS |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tube |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$20.8600
$20.8600
10
$17.2400
$172.4000
25
$16.4700
$411.7500
50
$15.6400
$782.0000
100
$14.4400
$1,444.0000
300
$14.2700
$4,281.0000
500
$13.7200
$6,860.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isabellenhütte |
| Series | BAS |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 36W |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Mounting Type | Shunt Fixture, 60mm Pitch |
| Type | Shunt, Battery |
| Operating Temperature | -40°C ~ 170°C |
| Resistance | 100 µOhms |
