| Model: | 935133424522 |
|---|---|
| Product Category: | Silicon Capacitors |
| Manufacturer: | IPDiA |
| Description: | CAP SILICON 0.0 |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Cut Tape (CT) |
| RoHS Status: | |
Quantity
Price
Total Price
1
$2.6400
$2.6400
10
$2.5800
$25.8000
50
$2.5300
$126.5000
500
$2.4300
$1,215.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IPDiA |
| Series | XTSC |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | DISCONTINUED |
| Tolerance | ±15% |
| Features | High Reliability |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.047" L x 0.028" W (1.20mm x 0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Height | 0.016" (0.41mm) |
| Applications | High Temperature |
| ESL (Equivalent Series Inductance) | 100pH |
| Capacitance | 0.022 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 400 mOhms |
| Voltage - Breakdown | 11 V |
