| Model: | 935131426610 |
|---|---|
| Product Category: | Silicon Capacitors |
| Manufacturer: | IPDiA |
| Description: | CAP SILICON 0.1 |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Cut Tape (CT) |
| RoHS Status: | |
Quantity
Price
Total Price
1
$2.2400
$2.2400
10
$2.1900
$21.9000
50
$2.1500
$107.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IPDiA |
| Series | HSSC |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | DISCONTINUED |
| Tolerance | ±15% |
| Features | High Reliability |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.087" L x 0.055" W (2.20mm x 1.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Height | 0.016" (0.41mm) |
| Applications | High Stability |
| ESL (Equivalent Series Inductance) | 100pH |
| Capacitance | 0.1 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 400 mOhms |
| Voltage - Breakdown | 11 V |
