
| Model: | 93-22046 |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Manufacturer: | TE Kemtron |
| Description: | RFI GASKET SIL |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Bag |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$10.8200
$10.8200
10
$9.9400
$99.4000
25
$9.5300
$238.2500
100
$8.4000
$840.0000
250
$7.9800
$1,995.0000
500
$7.4700
$3,735.0000
1000
$6.8500
$6,850.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TE Kemtron |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Silicone Silver Aluminium |
| Length | 1.060" (26.92mm) |
| Shape | Square |
| Type | Gasket |
| Width | 1.060" (26.92mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 160°C |
| Height | 0.031" (0.80mm) |
