
| Model: | 741-11014 - FR 18-2 RM-PS-L4 |
|---|---|
| Product Category: | Photoelectric, Industrial |
| Manufacturer: | SensoPart |
| Description: | Photoelectric r |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Retail Package |
| RoHS Status: | 1 |
Quantity
Price
Total Price
1
$85.0000
$85.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SensoPart |
| Series | M18 |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Adjustment Type | Adjustable, Potentiometer |
| Sensing Distance | 118.110" (3m) |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Output Configuration | PNP |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 1ms |
| Ingress Protection | IP67 |
| Connection Method | Connector, M12 |
| Light Source | Red LED |
