
| Model: | 293D156X9025D8T |
|---|---|
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Manufacturer: | Vishay / Sprague |
| Description: | 293D156X9025D8T |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | |
Quantity
Price
Total Price
1
$1.4600
$1.4600
10
$1.1000
$11.0000
50
$1.0000
$50.0000
100
$0.8200
$82.0000
500
$0.6500
$325.0000
1000
$0.5800
$580.0000
2500
$0.5400
$1,350.0000
5000
$0.5200
$2,600.0000
12500
$0.4900
$6,125.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TANTAMOUNT™, 293D |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 800mOhm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | D |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Capacitance | 15 µF |
| Voltage - Rated | 25 V |
